HTML

Nasza strona WWW bardziej kolorowa

kolorowa strona wwwMając tekst, zmodyfikowany odpowiednio do naszych potrzeb, wstawiając grafikę możemy poczuć, że białe tło to jednak nie to, co nam pasuje. Zatem pojawia się pytanie, czy robienie stron internetowych za pomocą języka HTML umożliwia nam modyfikację koloru tła? Oczywiście! Mamy do dyspozycji całą gamę kolorów w języku angielskim, bądź też odpowiadające im wartości liczbowe. Tabele takie można znaleźć bez problemu w Internecie.

 

Jak zmienić kolor tła?

<body style=”background-color: wartość_bądź_nazwa_koloru; „>

Mamy tu do dyspozycji wiele kolorów. Warto jednak pamiętać, aby kolor tła był stonowany – nikt nie lubi patrzeć na rażące kolory w tle, ponieważ skutecznie zniechęca to do czytania i przeglądania zawartości na naszej stronie.

 

Grafika jako tło

<body style=”background-image: url(/katalog/grafika.gif); „>

Wklejając to do swojego notatnika możemy zauważyć, że wybrana grafika została powielona, co nie wygląda za bardzo estetycznie i przejrzyście, a jednolity kolor wygląda o wiele bardziej czytelnie.

Mamy oczywiście do dyspozycji inne polecenia, pozwalające na definiowanie na różne sposoby umieszczenia grafiki, aczkolwiek trzeba dobrać odpowiedni jej rozmiar i kolor, pasujący do rodzaju i koloru tekstu, jak i całego wyglądu naszej strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *